See kõlab vindiktiivsena, kuid rivaalide Unibet alandamine võib olla sama hea kui trofee võitmine

Ja milline lugu: teismeline, kes kasvas üles Dundee toetuseks, andes viimase hetke võitja, et saata Dundee United alla oma toetajate nina alla. (Pettumust valmistav hoiatus aitas hoida külastajate arvu allapoole, kui ideaaljuhul oleksid nad kõik oma ravimit võtnud.)

See oleks kindlasti taevakõnede eest hoolitsemine. Breaking: Dundee relegate rivaalid Dundee United – poissmängu fänn külg-jalad kodune Unibet viimase hetke võitja.Aga kui ma lõpuks jõudsin tagasi Phoenixi baari Dundee lääneosas – pärast kiiret ekskursiooni pubidest, mis oli lähemal Dens Parkile – meeldejääva õhtu röstimiseks, kõrvad, mis ikka helisevad pärast täielikku lõunakomplekti kogemust, oli nagu see ajalooline sündmus polnud kunagi juhtunud .

Selle asemel oli see verine Leicester City esimese inglise verise tiitli võitmine seina ja seina vahel. Suur verine tehing. Facebook Twitter Pinterest Dundee United mängijad reageerivad Unibet alandamisele. Foto: Andrew Milligan / PA

Minu ja mõne tuhande muu jaoks oli suur asi Dundee, kes pani Dundee Unitedi maha. See tähendab seda, et 2. mail 2016 tähendab see igaveseks tumeda sinise veenmisega.

Tõepoolest, see võib tõepoolest jääda kõik, mis on oluline, sest ma ei looda, et Dundee tõstab minu eluajal suure trofee. .Need, kes soovivad teada oma vanust, saavad selle välja arvutada, märkides lihtsalt viimast korda, kui Dundee võitis suure karika, nüüd 43 aastat tagasi ja lugedes. Mis on üks põhjusi, miks Dundee toetajad, eriti minu 1973. aasta aastakäikud, said nii hästi Unibet välja, et saada Unitedi jaoks midagi üsna olulist.

Olen kuulnud, et ta on öelnud, et Unitedi laskmine võib olla sama hea kui suur trofee võitmine; võib-olla parem. Ma arvan, et ma sellest aru saan. Jah, ma tean, et see ei olnud Dundee edu. Ma tean, et tundub, et see on enesestmõistetav, et saada sellise rahulolu kellegi teise õnnetusest. Isegi mu isa, minu armuline, tundlik ja sportlik isa oli üllatunud minu nõudest, et Dundee, kes haldab viimast lööki Unitedi ellujäämise lootustele, tähendas kõike. Ta märkis, et ma ei ole piinlik.Ja ma arvan, et ma ei ole.

Aga see on jalgpall. Ja kus oleks mäng ilma väikeste võistlusteta. Nagu W. Somerset Maugham – või oli see Ally MacLeod? – ütles: „Isikliku edu Unibet saavutamiseks ei piisa, ka parim sõber peab olema ebaõnnestunud. Noh, ma olen esimene, kes tunnistas, et Dundee ei ole nautinud midagi sellist nagu Dundee Unitedi edu viimase 40 aasta jooksul.

Nii et loodab, et lähedal asuv „sõber” ebaõnnestub, on see sama esmaspäeva õhtul maikuus umbes sama hea, kui stsenaariumid, sealhulgas stsenaariumid (sealhulgas mandariinivärvi kirst läbi tänavate). Mitte, et tahaksin Unitedi jaoks midagi terminali. Kahe meeskonna-on-a-street stsenaarium on midagi, mida ma armastan; ilma rivaalitsuseta ei tea, kas ma tunnen sama Dundee FC kohta. Klubi lähima jalgpallivälja-Euroopa-staatuse linn ei ole piisavalt teinud.Sandeman Streetil / Tannadice tänaval peaks olema külastuskeskus, kus tähistatakse seda ühist ajalugu, üks, mis Unibet möönan, et pean krüptima meeskonda mööda teekonna tähelepanuväärset esilekerkimist, samuti Dundee enda püstitatud minevikku. hooaja 1986-87: 70 mängu, kaks finaali, mitte hõbedane Loe edasi

Nii et jah, seal on mõru mõistus. Mitte kõik Dundee fännid ei ole piisavalt psühhootilised, et nad sooviksid Unitedi enda alandamise valu. See on kättemaks. See on tasuvusaeg, kui linnad tõusevad tippkoeradeks, sageli Dundee enda kulul.Kuid see on ka – ja see on põhjendus, mis kajastab valdavalt seda, kuidas ma tunnen – pakub Dundee’le igatsetud võimalust Unibet taaskehtestuda linna peamise meeskonnana.

Dundee ei ole alates 1959. – 60. aastaajast suutnud öelda, et nad on oma konkurentidest kõrgemal. Klubi ei ole aeglaselt ära kasutanud võimalust teha seda oma hooaja äritegevuses. Hooajapiletid ei ole ainult Dens Park. Nad on mõeldud Dens Parkile – linna Premier meeskonna kodu. Ja ka päris õige.

Siin oli paar nädalat varem toimunud eksorism. Igal Dundee fännil on oma isiklik filmi reel tagasilöögiga, mõningaid hirmuäratavamaid kui teised. Ma olin õnnelik, et ma ei näinud, et Dundee United võitis oma teise suure trofee, mis juhtus Dundee vastu. Dens Parkis.Kui nad olid aasta varem ka oma esimese suure au võitnud.

Olin ka õnnelik, et jätsin oma esimese ja seni viimase Šoti Premier League tiitli võidu, mis juhtus Dundee vastu. Dens Parkis. Võib-olla märkate Unibet teemat, mis areneb. Aga ma nägin 1980-ndatel ja 1990-ndate alguses lugematuid derbies, kui andekas Unitedi pool pidi alati Dundee kõrvale minema. Mitte alati, antud. Tegelikult oli Dundee sageli Unitedi vastu parem kui neil oli õigus.

Aga ma mäletan ikka veel, kui Dave Smith kiitis Unitedi pargist välja pärast piinlikku ühekülgset 3-0 võitu Dundee üle, jälle Densis. See on õige, Dave Smith. Dundee juht.Ta ei kestnud palju kauem.

Olin seal naeruväärse piinamise tsükli pärast, mida Dundee United viis aastat järjest 1987–1991 Kopenhaageni karikast välja. See oli ebatavaline, et võtsid sama meeskonna vastu viis sirget hooaega. Aga kaotada, lõpuks (seal oli vähemalt mõned replayid), iga üksik ajastatud aeg?

Esimene väljapääs poolfinaalis oli eriti ahistav. Kuni 2-1 poole aja pärast Ameerika paari vastu, mis jõudis paari nädala pärast Uefa karika finaali, mäletan, et koos õega meie reisikorraldusega joonistatakse, et pääseda lõplikult Hampdenisse. Cue teine ​​pool pöördumine, et ma olen nüüd piisavalt vana ja piisavalt kahjustatud, et realiseerida alati tõenäoliselt. Aga sel ajal tõi see kaasa teismelise pimeduse kestuse.Pea kummardas Stagecoach bussi akna Unibet poole, reis tagasi Dundee’isse Edinburghist – SFA oli oma tarkuses otsustanud mängida Tynecastle’is, hoolimata mõlema klubi nõusolekust mündi viskamine Dundee kohta. – tundus, et Dundee Unitedi toetajate busside arv, kes oma rõõmsameelsete fännide lasti tooksid, tundus lohistuvat veelgi kauem. Facebook Twitter Pinterest Hüljatud Dundee United fänn.

Me ei ole veel 1990. aastat teinud. Õnneks hakkasid Jim McLeani võimud hakkama. United oli nii vaesed, nagu nad olid põlvkonnas olnud, kuid neil õnnestus siiski oma esimene Šoti karikasse tõsta, see oli üks tähtsamaid nõudeid paremusele, välja arvatud vanemus, mu armastatud Dundee oli sel ajal lahkunud.Mäletan, et õppisin oma finaali Dundee ülikoolis Perth maanteel asuvas korteris. Minu pliiatsi kraapiti tahtmatult lehele alla, sest linna väljakule kogunenud fännide võlusid trofee paraadi jaoks põrkasid mööda Tayd läände, saates mu keha värisevat valu.

Isegi kui United oli järgmisel hooajal alandanud, oli raske saada liiga palju rõõmu: Dundee oli juba maha. Ühel päeval kinnitati Unitedi alandamist, et me olime Stranraeris, püüdes kõvasti vaadata pärast paari eesmärgiga edutamist. Aga ma kaldun edasi lükkama Unibet bono de bienvenida autori Jim Wilkie’le, kes on ülimalt mõistlik Dundee FC fänn, kui tegemist on jalgpalli küsimustega Dundee’s. Lõppude lõpuks, ta kirjutas raamatu teemal – hiilgav üle kogu suure lõhe. Ta kinnitas minu kahtlust; see võib olla vanuse asi.Dundee fännide “Doon” fännide dubleerimisel kõnelesin talle.

“Nii et Jim, mis on Dundee / Dundee Unitedi dünaamiline – kas sa loodad, et Dundee tõmbab käiviti? Kas see on Dundee fännide karmiks sooviks, et see juhtuks? ”Peatage telefoniliin, võib-olla isegi veidi ohkama. “Ajad on muutunud,” algas salvei. „Sa oled tunduvalt noorem kui mina. Aga me vaatasime tihti nädalaid. Kui Dundee mängib Unitedi, on minu jaoks väike ambivalentsus. Isegi täna ma ei taha, et United läheb alla – ja ma arvan, et see on ebameeldiv kogemus, kui see on otsustav mäng. Loomulikult tahtsin Unitedi võita, kui nad võitsid liiga. Olen Dundee fänn.Kuid ma vaatasin Unitedi meeskonda, mis oli teisest divisjonist edutatud, kus mängijad nagu Ronnie Yeats ja Dennis Gillespie, ma ei järgi nende varandusi, kuid leidsin, et üsna lihtne on minna näiteks Euroopa mängudele ja neid toetada. Kui tegemist on kriisiga, tahan ma näha, et need toimivad pigem kui halvasti. Ma olen pisut mures selle pärast, et Dundee fännid laulavad “Dees’il on parteid” või mis tahes laul on, kui nende surma kinnitab Dundee. Kui loll! Ma olen sellega rahul. ”

Nii et mõned Dundee fännid on ilmselge, et neid mõjutavad ikka veel põlevad mälestused, mis jätavad vahele tänava ühest küljest teise. 1950ndatel ja 1960ndatel aastatel ei peetud Unitedi ohtu Dundee linna tippgrupi staatusele.Kuid enamik Dundee toetajaid on nüüd vanuses, et nad oleksid elanud ainult Dundee languse ahastamise kaudu, mis oli piisavalt halb ilma Ühinenud Ühinenud Euroopa jõududeta. Nagu vanas Dens Parki peamises seisus, hakkas kibestus sügavale pooridesse matuma. See on loomulik. Sellepärast olin üllatunud suur hulk inimesi, kellest paljud on jalgpalliõpetajad, sealhulgas Tam Cowan Off Ballil, kes tundus tõeliselt üllatunud, kui kuuleb Dundee toetajat tervitades Ameerika Waterloo Densile tulekut. Facebook Twitter Pinterest See artikkel on koostatud ajakirja „Nautmeg” esimesest väljaandest.

Minu Unitedi sõbrad toetasid seevastu midagi Unibet muud kui sotsiaalse meedia piiramisrõngas Dee poolt.Nad teadsid, et nad on seda aastate jooksul mulle andnud. Kuigi ma pean tunnistama midagi muud: kui ma lugesin eelseisva hooaja võistluskalendri, et leida derby kuupäevad, oli lühike, kui akuutne, kahjumitunne meenutades, et vähemalt 12 kuu jooksul ei ole mingeid liigasõitu. Aga hei, me elame.